piątek, 24 lutego 2017

Tess Gerritsen cykl: Rizzoli & Isles


Kończącą się powoli zimę, będę kojarzyć z książkami Tess Gerritsen, które mi ją w dużym stopniu uprzyjemniły. Dokładnie to wpadłam po uszy w cykl Rizzoli & Isles, ten sam na podstawie którego zrealizowano serial Rizzoli & Isles, znany polskim widzom pod nazwą „Partnerki”.
Zarówno w książkach, jak i w serialu detektyw wydziału zabójstw, Jane Rizzoli i patolog sądowy, dr Maura Isles, współpracują ze sobą i razem pracują nad kolejnymi morderstwami w Bostonie. Jednak w książkach odnalazłam to wszystko, czego brakowało mi w serialu, sprawy są głębsze, bardziej przerażające, losy bohaterek ciekawsze i o wiele bardziej rozbudowane. W serialu mimo lejącej się krwi wszystko było takie bardziej cukierkowo-różowe, w książkach mamy wszystkie odcienie szarości i jeszcze całą paletę innych barw. Jednym słowem bardzo Wam polecam całą serię, najlepiej czytać te 11 tomów w prawidłowej kolejności, wtedy losy głównych bohaterów, jeszcze bardziej do Was przemówią.
Książki wydane przez Wydawnictwo Albatros
.

Tess Gerritsen 

a na moim Instagramie:


1. Chirurg (The Surgeon2. Skalpel (The Apprentice)3. Grzesznik (The Sinner)4. Sobowtór (Body Double)5. Autopsja (Vanish)6. Klub Mefista (Mephisto Club)7. Mumia (The Keepsake8. Dolina umarłych (Ice Cold/The Killing Place) już wkrótce na IG

9. Milcząca dziewczyna (The Silent Girl)             już wkrótce na IG

10. Ostatni, który umrze (Last To Die)                 już wkrótce na IG

11. Umrzeć po raz drugi (Die Again)                   już wkrótce na IG1 komentarz:

Mama z różową torebką pisze...

Lubię jej książki 👍🏻 Fajne zdjecia 😜

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin